6963 AGATE DR

GRANT VALKARIA, Florida 32949 · Brevard County · Parcel 30 3803-51-O-11

$202 100
Assessed Value
$346 000
Market Value
Annual Tax
$177 100
Taxable Value
Ownership
OwnerGonzalez Niurca
Mailing Address6963 Agate DR Grant Valkaria FL 32949
Property Details
Year Built2024
Living Area2 970 sq ft
Lot Size10 019 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$50 000
Building Value$296 000
Just (Market) Value$346 000
Assessed Value$202 100
Exemptions-$50 722
Taxable Value$177 100
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de diciembre de 2024 $420 000 01